Jak odstraszyć kuny ?

Niezawodnie odpychają tych brzydkich gości domu kuny! Skorzystaj z naszego przyjaznego zwierzętom repelentu kun, aby pozbyć się kuny na Twoim dachu.


Dlaczego ważne jest, aby pozbyć się kuny w domu i na podwórku w sposób przyjazny dla zwierząt? W niektórych krajach, np. w Niemczech, łapanie kun kamiennych w żywe pułapki i wypuszczanie lub zabijanie ich jest kontrolowane przez prawo łowieckie. Dlatego obrona kun „zrób to sam” jest często zabroniona. Środki domowe do walki z kunami w domu i samochodzie często mają jedynie krótkotrwały efekt.

W latach 60-tych o wiele większą popularnością cieszył się brzydki gryzoń. Kuna często znajdowała się w domu, ale tym razem w postaci futerkowych płaszczy w szafie, podobnie jak jej krewny, stołek. Od lat 80-tych gryzoń zaczął stawać się coraz bardziej znany, gdy kuny zaczęły wpływać na samochody. W ten sposób kuna kamienna zaczęła być znana w Niemczech jako „kuna samochodowa”.

Kuna kamienna nie występuje w samochodach i loftach z powodu zapachu, jak kiedyś podejrzewano. A kuna samochodowa również nie ma żadnych preferencji co do poszczególnych marek pojazdów. Komory silnikowe oferują po prostu wystarczająco dużo miejsca dla kny jako schronienie, aby mogła się karmić i odkrywać nowe rzeczy. Gryzoń może również znaleźć materiał izolacyjny do budowy swojego gniazda w komorach silnika. Miejscowy znak zapachu kuny sprawia, że kuna lokalna jest agresywna. Kuna kamienna musi chronić swoje terytorium przez gryzienie, przede wszystkim w okresie godowym – wypuszcza swój gniew na przewody i węże w komorach silnika.

Dzięki podwójnej płycie kontaktowej STOP&GO można zatrzymać kunę w samochodzie! Możesz zaparkować swój samochód na zewnątrz bez wahania i bez ryzyka kun. Porażenie prądem elektrycznym odstraszy kunę kamienną.

W Twoim domu kuna kamienna, która uwielbia się wspinać, wykorzysta każdą dziurę w Twoim strychu jako kryjówkę do powiększenia swojego terytorium. Dachy zapewniają kunom optymalne warunki do rozmnażania się. Wiosną zaczniesz zauważać młode kuny, dzięki ich odgłosom marudzenia. Zauważysz też rodzicielskie otarcia lub zapach gnijących tuszek, które ostrzegą Cię przed zarażeniem kuny na strychu.

To właśnie tutaj spray obronny dla kun STOP&GO pomaga w walce z wrażliwą na zapach kuną domową. Skorzystaj z naszego wydajnego środka odstraszającego kuny, który przy zmieniających się dźwiękach ultradźwiękowych przeciwdziała kunom z ich wrażliwym zmysłem słuchu!

Ważne jest, aby umieścić środek odstraszający kuny w Twoim domu, jak tylko usłyszysz pierwsze odgłosy trzeszczenia i zanim urodzą się młode zwierzęta. Kuna kamienna jest chroniona przez prawo łowieckie. Jeśli pozbędziesz się rodziców, młode umrą.