Długie sukienki – co się kryje za ich sukcesem?

Zastanawiałaś się kiedyś nad tym, co stoi za sukcesem niektórych ubrań? Jak to się dzieje, że jedne kroje królują w sklepach maksymalnie jeden sezon, podczas gdy inne przez wiele lat nie tracą na popularności? Czy za sukcesem stoi tylko i wyłącznie trend kreowany przez projektantów ubrań, czy na modę w pewnym sensie wpływają też odczucia indywidualnych użytkowniczek?

Długie sukienki – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Moda na maxi sukienki wraca co kilka sezonów. Można pokusić się o stwierdzenie, że jest to rozwiązanie ponadczasowe. Ma wiele zalet. Długie sukienki często są wybierane ze względu na swoją:

  • zwiewność,
  • uniwersalność,
  • kobiecość.

Przeważnie kojarzą się z propozycjami wakacyjnymi. Często można spotkać zwiewne sukienki do samej ziemi w modne, kwiatowe wzory. Nie brakuje także innych możliwości, dzięki którym długie suknie zyskują uniwersalnego charakteru.

Maxi sukienki będą odpowiednie dla wysokich czy niskich kobiet?

Jedną z niewątpliwych zalet długich sukienek jest to, że bez przeszkód mogą nosić je kobiety o różnym wzroście. Niekiedy, zamiast sandałów będą musiały jednak wybrać buty na wyższym obcasie, tak by uzyskać pożądany efekt wizualny. Jeżeli jesteś wysoka, to możesz ubrać sukienkę do samej ziemi, a nawet ciut dłuższą, bardziej powłóczystą. Dla niższych pań bardziej odpowiednie będą stylizacje do kostki. Model sukienki powinien być dobrany także pod kątem figury czy wagi. Prócz długości samej sukienki czy wielkości dekoltu nie bez znaczenia pozostaje wykończenie górnej części kreacji, długość rękawów, a także wzór umieszczony na materiale.

Jakie sukienki będą odpowiednie na lato?

Maxi sukienki to doskonała propozycja na letnie miesiące. Gdy z nieba leje się prawdziwy żar, a wartość temperatury na termometrze przekroczyła trzydziestą kreskę, to mało która pani ma ochotę na długie spodnie – będzie w nich zwyczajnie za gorąco. W letni czas kobiety chętnie sięgają po zwiewne kreacje. Nie ma lepszej propozycji na upalny dzień jak długa sukienka wykonana z delikatnego materiału. Zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza, co przełoży się na komfort termiczny.

Jakie buty nosić do długich sukienek?

Sandały to tylko jedna z propozycji – choć oczywiście najbardziej popularna. Co ciekawe, sukienki do samej ziemi doskonale wyglądają w zestawieniu zarówno z obuwiem na obcasie, jak i z butami na zupełnie płaskiej podeszwie. Rodzaj butów wybieraj w zależności od materiału, z jakiego wykonana jest sukienka, a także weź pod uwagę to, czy idziesz na spacer, na kolację ze znajomymi czy na przykład do teatru. Może dla wielu będzie to zaskakujące, ale z sukienkami do samej ziemi świetnie komponują się także trampki – jeżeli masz je w swojej szafie, to nie bój się eksperymentów!